• 1

Enterprise administreret

  • 10-ports 10/100M/1000M L2 Managed Ethernet Switch

    10-ports 10/100M/1000M L2 Managed Ethernet Switch

    CF-SG2210S-2F8T er en fuld Gigabit L2-styret Ethernet-fiberswitch, der er uafhængigt udviklet af CF FIBERLINK.Den har 8*10/100/1000Base-T RJ45-porte og 2*100/1000Base-X SFP-fiberporte.Hver port kan understøtte wire-speed forwarding.Switchen integrerer det optiske bypass-omskiftermodul.Når strømforsyningen til switchen afbrydes, skiftes den optiske fiber automatisk til bypass-through-tilstand for at undgå kommunikationsafbrydelse på grund af switchfejl og sikre pålideligheden af ​​netværkstransmission.

    CF-SG2210S-2F8T har L2 netværksstyringsfunktion, komplet sikkerhedsbeskyttelsesmekanisme, ACL/QoS-politik og rige VLAN-funktioner, let at administrere og vedligeholde.Understøtter flere netværksredundansprotokoller STP/RSTP/MSTP(<50ms), understøtter ERPS-ringnetværksfunktion(konvergenstid<20ms) for at forbedre linkbackup og netværkspålidelighed for at sikre uafbrudt kommunikation af vigtige applikationer.I henhold til de faktiske applikationsbehov udføres Routing-adressestyring, portstyring, portflowkontrol, VLAN-division, IGMP, sikkerhedspolitik og andre applikationstjenestekonfigurationer gennem web, CLI, SNMP, Telnet og andre netværksadministrationsmetoder.Skallen er lavet af stållegering, som har fremragende industrielt miljøtilpasningsevne (inklusive mekanisk stabilitet, klimatilpasningsevne, elektromagnetisk miljøtilpasningsevne osv.), beskyttelsesniveau er IP40, lavt strømforbrug og ingen blæser, 5 års garanti.Den er velegnet til campus-, hotel- og virksomhedsnetværksadgang, konvergens og kerneapplikationsscenarier.

  • 6-ports 10/100M/1000M L2 Managed Ethernet Switch

    6-ports 10/100M/1000M L2 Managed Ethernet Switch

    CF-SG2210S-2F4T er en fuld Gigabit L2-styret Ethernet-fiberswitch, der er uafhængigt udviklet af CF FIBERLINK.Den har 4*10/100/1000Base-T RJ45-porte og 2*100/1000Base-X SFP-fiberporte.Hver port kan understøtte wire-speed forwarding.Switchen integrerer det optiske bypass-omskiftermodul.Når strømforsyningen til switchen afbrydes, skiftes den optiske fiber automatisk til bypass-through-tilstand for at undgå kommunikationsafbrydelse på grund af switchfejl og sikre pålideligheden af ​​netværkstransmission.

    CF-SG2210S-2F4T har L2 netværksstyringsfunktion, komplet sikkerhedsbeskyttelsesmekanisme, ACL/QoS-politik og rige VLAN-funktioner, let at administrere og vedligeholde.Understøtter flere netværksredundansprotokoller STP/RSTP/MSTP(<50ms), understøtter ERPS-ringnetværksfunktion(konvergenstid<20ms) for at forbedre linkbackup og netværkspålidelighed for at sikre uafbrudt kommunikation af vigtige applikationer.I henhold til de faktiske applikationsbehov udføres Routing-adressestyring, portstyring, portflowkontrol, VLAN-division, IGMP, sikkerhedspolitik og andre applikationstjenestekonfigurationer gennem web, CLI, SNMP, Telnet og andre netværksadministrationsmetoder.Skallen er lavet af stållegering, som har fremragende industrielt miljøtilpasningsevne (inklusive mekanisk stabilitet, klimatilpasningsevne, elektromagnetisk miljøtilpasningsevne osv.), beskyttelsesniveau er IP40, lavt strømforbrug og ingen blæser, 5 års garanti.Den er velegnet til campus-, hotel- og virksomhedsnetværksadgang, konvergens og kerneapplikationsscenarier.

  • 6 port 10/100M/1000M L2 Managed PoE Ethernet Switch

    6 port 10/100M/1000M L2 Managed PoE Ethernet Switch

    CF-SG2210S-2F4P er en fuld gigabit PoE fiberswitch uafhængigt udviklet af CF FIBERLINK.Den har 2*1000Base-X SFP-port (valgfrit single-mode/multi-mode, single-fiber/dual-fiber optisk modul).4*10/100/1000Base-T RJ45 PoE-porte 1-4 kan Understøtter IEEE802.3af/at, med en strømforsyning på 15,4W pr. port og en maksimal effekt på 30W pr. port, den kan automatisk registrere og genkende strømkompatible enheder der opfylder standarden og leverer strøm gennem netværkskablet.Den kan levere strøm til POE-terminaludstyr såsom trådløst AP, webcam, VoIP, sensor gennem netværkskablet.

    CF-SG2210S-2F4P har L2 netværksstyringsfunktion, komplet sikkerhedsbeskyttelsesmekanisme, ACL/QoS-politik og rige VLAN-funktioner, let at administrere og vedligeholde.Understøtter flere netværksredundansprotokoller STP/RSTP/MSTP(<50ms), understøtter ERPS-ringnetværksfunktion(konvergenstid<20ms) for at forbedre linkbackup og netværkspålidelighed for at sikre uafbrudt kommunikation af vigtige applikationer.I henhold til de faktiske applikationsbehov udføres Routing-adressestyring, portstyring, portflowkontrol, VLAN-division, IGMP, sikkerhedspolitik og andre applikationstjenestekonfigurationer gennem web, CLI, SNMP, Telnet og andre netværksadministrationsmetoder.Skallen er lavet af stållegering, som har fremragende industrielt miljøtilpasningsevne (inklusive mekanisk stabilitet, klimatilpasningsevne, elektromagnetisk miljøtilpasningsevne osv.), beskyttelsesniveau er IP40, lavt strømforbrug og ingen blæser, 5 års garanti.Den er velegnet til campus-, hotel- og virksomhedsnetværksadgang, konvergens og kerneapplikationsscenarier.

  • 10-ports 10/100M/1000M L2 Managed PoE Ethernet Switch

    10-ports 10/100M/1000M L2 Managed PoE Ethernet Switch

    CF-SG2210S-2F8P er en fuld gigabit PoE fiberswitch uafhængigt udviklet af CF FIBERLINK.Den har 2*1000Base-X SFP-port (valgfrit single-mode/multi-mode, single-fiber/dual-fiber optisk modul).8*10/100/1000Base-T RJ45 PoE-porte 1-8 kan Understøtter IEEE802.3af/at, med en strømforsyning på 15,4W pr. port og en maksimal effekt på 30W pr. port, den kan automatisk registrere og genkende strømkompatible enheder der opfylder standarden og leverer strøm gennem netværkskablet.Den kan levere strøm til POE-terminaludstyr såsom trådløst AP, webcam, VoIP, sensor gennem netværkskablet.

    CF-SG2210S-2F8P har L2 netværksstyringsfunktion, komplet sikkerhedsbeskyttelsesmekanisme, ACL/QoS-politik og rige VLAN-funktioner, let at administrere og vedligeholde.Understøtter flere netværksredundansprotokoller STP/RSTP/MSTP(<50ms), understøtter ERPS-ringnetværksfunktion(konvergenstid<20ms) for at forbedre linkbackup og netværkspålidelighed for at sikre uafbrudt kommunikation af vigtige applikationer.I henhold til de faktiske applikationsbehov udføres Routing-adressestyring, portstyring, portflowkontrol, VLAN-division, IGMP, sikkerhedspolitik og andre applikationstjenestekonfigurationer gennem web, CLI, SNMP, Telnet og andre netværksadministrationsmetoder.Skallen er lavet af stållegering, som har fremragende industrielt miljøtilpasningsevne (inklusive mekanisk stabilitet, klimatilpasningsevne, elektromagnetisk miljøtilpasningsevne osv.), beskyttelsesniveau er IP40, lavt strømforbrug og ingen blæser, 5 års garanti.Den er velegnet til campus-, hotel- og virksomhedsnetværksadgang, konvergens og kerneapplikationsscenarier.